Viinijärven Urheilijoiden juhlavuoden 110 - vuotta tapahtumia

11.4.2024

2.5. klo 17.30 - 19.00 Pesäpallokauden avaustapahtuma

Juhlavuosi pyörähtää käyntiin Viinijärven Pallokentällä perinteisellä avaustapahtumalla johon toivotetaan kaikki tervetulleeksi. Tänä vuonna tapahtumassa on luvassa lajiyllätyksiä ja kakkukahvitkin tarjotaan.

25.5. klo 17.00 Pelataan Viinijärven Urheilijoiden 110 - vuotis juhlaottelu

Lauantai-iltana klo 17.00 Naisten Suomensarjanjoukkue kohtaa sarjaottelussaan Sotkamon Jymyn.

14.6. - 16.6. Kunnarileiri

Perjantaina klo 13.00 pyörähtää käyntiin Viinijärven Urheilijoiden järjestämä Itäisen alueen Kunnarileiri    G - F - E - ikäisille junioreille, leirille osallistuu yli 40 joukkuetta ja tuomarileiriläisiä. Yhteensä leiriläisiä on peräti 600 henkilöä. Leirikeskus sijaitsee Paloaukean majoituskoululla ja pelejä pelataan ympäri Liperiä. Pelejä pelataan aina sunnuntai-iltapäivään asti.

2.8. - 4.8. Pesiskarnevaalit

Elokuun alussa pelataan viikonlopun aikana pelejä Viinijärven Pallokentällä. Tapahtumassa pelaavat seuran juniorijoukkueet ja viikonloppu huipentuu sunnuntai-iltana klo 17.00 pelattavaan naisten suomensarjajoukkueen viimeiseen runkosarjapeliin ViU - SiiPe.

23.10. klo 18.00 Kauden päätös ja palkitsemistilaisuus

Keskiviikkoiltana uuden harjoituskauden ensimmäisellä viikolla palkitaan pelaajia ja muita ansioituneita. Tilaisuus pidetään Patteriston uudenkoulun ruokalassa.

26.10. klo 18.00 Viinijärven Urheilijoiden 110 - vuotisjuhla

Lauantaina 26.10. klo 18.00 alkaen juhlitaan seuran 110-vuotis taivalta Liperin Kirkonkylän koulun isossa salissa. Tapahtumassa mukana Lykkyä ry joka esittää juhlassa omaa tuotantoaan muiden juhlallisuuksien lisäksi. Juhlan tuotosta Lykkyä ry:n esiintymispalkkio menee heidän valitsemalleen hyväntekeväisyyskohteelle sekä Viinijärven Urheilijoiden juhlan tuotto menee seuran stipendirahastoon tukemaan nuorten pesäpallon harrastustoimintaa. Tapahtumaan myydään pääsylippuja 15€ hintaan ja liput tulevat myyntiin huhtikuun aikana.

Maksu