Johtokunta

Seuran johtokunta johtaa seuraa yleisten kokousten päätösten mukaisesti. Johtokunta vastaa seuran taloudesta.

Johtokunta kokoontuu kerran kuukaudessa kuukauden toinen torstai tai tarvittaessa puheenjohtajan koollekutsumana.

Johtokunnan kokouksien päätöksistä tiedotetaan seuran jäsenille myClub-palvelun kautta.

Seuran jäsen voi pyytää johtokuntaa käsittelemään seuraa koskevaa asiaa ottamalla yhteyttä johonkin johtokunnan jäseneen.

Johtokunnan jäsenet yhteystietoineen ja vastuualueineen löytyvät alla olevasta listasta.  Lisäksi seuralla on joitakin johtokunnan ulkopuolisia vastuuhenkilöitä eri tehtäviin. 

Johtokunta 2022

Puheenjohtaja:

Mira Loponen, 0400 280 180, mira.c.loponen@gmail.com. Seuran markkinoinnin ja viestinnän kehittämisryhmän koollekutsuja

Jäsenet ja vastuualueet:

Matti Hirvonen, varapuheenjohtaja, kenttätoiminnot, 040 590 4258. matti.hirvonen@kreate.fi

Tomi Haverinen, 050 584 7975, haverinen.tomi@gmail.com, jäsenasiat

Tiina Karvinen, 0400 382 881, tiina.ikonen1@gmail.com, seuramarkkinoinnin kehittämisryhmä

Outi Kontkanen, 040 751 1535, outikontkanen@gmail.com. Seuran sihteeri, myClub-yhdyshenkilö, jäsenrekisteri, seuramarkkinoinnin kehittämisryhmä.

Timo Palander, 050 324 9260, timo.palander@outlook.com, rahastonhoitaja, nettisivujen ylläpito, seuramarkkinoinnin kehittämisryhmä

Janne Puhakka, 050 490 4388, jannepuh@icloud.com, junioritoiminta

Juha Varis, 040 501 6628, juha.varis2@luukku.com, talkooryhmä, kenttätoiminnot, järjestyksenvalvojat.

Varajäsenet:

Sonja Ollila, 040 505 3390, sonja.ollila@gmail.com, kirjuritunnukset

Marika Rummukainen, 050 550 9042, marika.rummukainen@gmail.com, seuramarkkinoinnin kehittämisryhmä

Johtokunnan ulkopuolisia vastuuhenkilöitä:

Susanna Hirvonen, sussu.hirvonen@gmail.com, kioskivastuu.

Katja Purmonen, toinen myClub pääkäyttäjä

Pinja Vattulainen, Seuran tuomarivastaava 2021, tälle vuodelle ei ole vielä vahvistettu vastuuta