Johtokunta

Seuran johtokunta johtaa seuraa yleisten kokousten päätösten mukaisesti. Johtokunta vastaa seuran taloudesta.

Johtokunta kokoontuu noin kerran kuukaudessa tai tarvittaessa puheenjohtajan koollekutsumana.

Seuran jäsen voi pyytää johtokuntaa käsittelemään seuraa koskevaa asiaa ottamalla yhteyttä johonkin johtokunnan jäseneen.

Johtokunnan jäsenet yhteystietoineen ja vastuualueineen löytyvät alla olevasta listasta.  Lisäksi seuralla on joitakin johtokunnan ulkopuolisia vastuuhenkilöitä eri tehtäviin.

Johtokunta 2020

Puheenjohtaja

Mira Loponen, 0400 280 180, mira.c.loponen@gmail.com. Seuran markkinoinnin ja viestinnän kehittämisryhmän koollekutsuja

Jäsenet:

Harri Asikainen, 050 433 3732, harri.asikainen@pyroll.com. Juniori- ja kilpailutoiminta yhdessä junioripäällikön kanssa

Tiina Karvinen, 0400 382 881, myynti@maansiirtokarvinen.fi, talousvastuuhenkilö, seuramarkkinoinnin kehittämisryhmä 

Hanne Martikainen, 040 068 7767, hanne.martikainen@edu.kontiolahti.fi. Kilpailupäällikkö

Petteri Partanen, 050 582 3005, petteri.partanen@hotmail.com. Talkooryhmä, kenttätoiminnot

Juha Varis, 040 501 6628, juha.varis2@luukku.com. Talkooryhmä, kenttätoiminnot, järjestyksenvalvojat.

Ritva Varpoila. 050 492 3507, ritvad@gmail.com, viu.toimisto@gmail.com. Seuran sihteeri, jäsenrekisteri, rahaliikenne toistaiseksi.

Varajäsenet:

Matti Hirvonen, 040 590 4258, matti.hirvonen@kreate.fi. Talkooryhmä

Satu Ikonen, santrah81@gmail.com

Outi Kontkanen, 040 751 1535, outikontkanen@gmail.com. Seuramarkkinoinnin kehittämisryhmä, nettisivut.

Timo Palander, 050 324 9260, timo.palander@outlook.com. Varapuheenjohtaja, nettisivut, ViU Pesis lehti, seuramarkkinoinnin kehittämisryhmä

Marika Rummukainen, 050 550 9042, marika.rummukainen@gmail.com

Johtokunnan ulkopuolisia vastuuhenkilöitä:

Tero Tiainen, 050 528 3897, ttvinkku1@gmail.com, seuran järjestyksenvalvonta

Susanna Hirvonen, sussu.hirvonen@gmail.com, seuran kioskivastuuhenkilö

Seuran tuomarivastaavana toimii junioripäällikkö Tuukka Martikainen.