LAUANTAINA 23.4 KOKO SEURAN PALLOKENTÄN TALKOOT

14.4.2022

Viinijärven Pallokentällä pidetään lauantaina 23.4 klo 10 alkaen koko seuran siivoustalkoot talven jäljiltä. Siivoamme katsomorakenteet, kioski ja kuuluttamorakennukset. Otteluisännyysmökin, pukukopit ja kentän ympäristöä, samalla teemme myös mahdollisia korjauksia. 


Kenttä aurataan lumesta sunnuntaina

Tulevana pääsiäissunnuntaina kentältä poistetaan lumi ja harjoittelu pystytään aloittamaan viikolla. Lauantaina siivoustapahtuman yhteydessä käynnistyy klo 12 sähköinen kirjurikoulutus kuuluttamorakennuksessa, joten se siivotaan heti ensimmäiseksi. Jos olosuhteet sallivat, niin klo 13 alkaa B-tyttöjen harjoituspeli Siilinjärven pesiksen naisten suomensarjajoukkuetta vastaan.

Mekin pelaamme Pallokentällä

Kaikkien Viinijärven Urheilijoiden pelit, on tarkoitus pelata Pallokentällä. Tämän vuoksi on tärkeää, että jokaisesta joukkueesta on osanottoa siivoustalkoissa.

Terveisin Maksu