Laadukas juniorikasvattaja valmiina nousuun

26.9.2019

Julkistimme tänään kauden päätöstilaisuudessa seuraväelle Viinijärven Urheilijoiden uuden strategian.

Tavoitteenamme on seuraavan viisivuotiskauden aikana tehdä seurasta hienosti toimiva organisaatio ja haluttu yhteistyökumppani, joka kasvattaa oman lajinsa huippuosaajia pelaamaan, valmentamaan ja tuomaritoimintaan.

Strategia on nyt seuraväen tutkittavana ja sen lopullisesti hyväksyy seuran syyskokous myöhemmin tänä vuonna. Koko dokumentin voit ladata tältä sivulta.

Strategian jalkauttamiseen toivoisimme seuraväen panosta. Jos tunnet kiinnostusta seuran kehittämiseen strategiassa mainituissa osa-alueissa, niin ole yhteydessä puheenjohtaja Mira Loposeen. Seurassa on paljon tietoa, taitoa ja osaamista, jonka haluamme valjastaa seuran kehittämiseen. Voit ottaa vastuullesi niin ison tai pienen palan kuin tunnet itsellesi sopivaksi.