KOKO SEURAN ITÄ - LÄNSI

25.8.2022

Lauantaina 3.9.2022 pelataan koko seuran ensimmäinen oma Itä - Länsi tapahtuma Viinijärven Pallokentällä. Tapahtumaan ovat tervetulleet kaikki seuran juniorit, vanhemmat, mummot, vaarit, ystävät, kaverit. Tottakai myös kaikki seuraaktiivit, yhteistyökumppanit ja ennenkaikkea Vinkun pesiksen ystävät.

Keväällä harjoiteltiin avaustapahtumassa erilaisia pesäpallon saloja ja nyt on oikeasti mahdollisuus päästä pelaamaan oikein pesäpalloa "pilke silmäkulmassa". Välineitä saa paikan päältä. Joukkueet muodostetaan paikan päällä ja niistä pyritään tekemään aina tasaväkiset. Jokaiselle pelaajalle pyritään saamaan yksi peli ja tarvittaessa voi osallistua myös toiseenkin peliin.


Tapahtuman aikataulu:

Klo 11.00  F-tytöt / F-pojat / Pesiskoululaiset

Klo 13.00 E-tytöt / D-tytöt

Klo 15.00 C-tytöt / B-tytöt / Naiset

Klo 17.00 Ladyt / Äijät / Vanhemmat ja kaikki muut halukkaat


Leikkimieliset olympialaiset

Viereisellä hiekkakentällä on koko tapahtuman ajan käytössä olympiahenkinen "kisarata" jonka kaikki halukkaat voivat suorittaa. Ajatuksena että juniorit tekevät aina oman pelin jälkeen ja kaikki muut tapahtuman aikana. Tulokset kerätään suorituskorttiin ja kaikkien osallistuneiden kesken suoritetaan yllätysarvonta.

Tervetuloa Itä - Länteen

Terveisin Maksu