Suomensarja

Ylärivi vasemmalta: Vilma Räsänen (PJ), Outi Kontkanen, Anna Keijonen, Marjo Bies, Marika Rummukainen

Alarivi vasemmalta: Satu Ikonen, Riika Räsänen, Karoliina Litja, Kati Tahvanainen, Kaisa Räsänen, Maria Mononen, Elisa Hattunen ja Sanna Karttunen.

Kuvasta puuttuvat: Emma Jalovaara, Hilda Westersund, Laura Jehkonen, Maria Nykänen, Aino Komulainen ja kakkos-PJ Kaija Räsänen

Naisten suomensarjan keskilohkon otteluohjelma 2019

PVM

Klo

 

 

Ke 15.5.

18:00

Joensuun Maila

Viinijärven Urheilijat

Su 19.5.

13:00

Viinijärven Urheilijat

Ylihärmän Pesis-Junkkarit

La 25.5.

17:00

Seinäjoen Maila-Jussit

Viinijärven Urheilijat

Su 26.5.

13:00

Ilmajoen Kisailijat

Viinijärven Urheilijat

Ti 4.6.

18:00

Viinijärven Urheilijat

Jyväskylän Pesis

La 8.6.

15:00

Vimpelin Veto

Viinijärven Urheilijat

Su 9.6.

13:00

Jyväskylän Pesis

Viinijärven Urheilijat

Ke 12.6.

18:00

Viinijärven Urheilijat

Joensuun Maila

Su 16.6.

13:00

Viinijärven Urheilijat

Nurmon Jymy

To 20.6.

18:00

Viinijärven Urheilijat

Puijon Pesis, Kuopio

Ti 2.7.

18:00

Siilinjärven Pesis

Viinijärven Urheilijat

To 11.7.

18:00

Joensuun Maila

Viinijärven Urheilijat

La 20.7.

15:00

Viinijärven Urheilijat

Lapuan Virkiä

Ke 31.7.

18:00

Viinijärven Urheilijat

Siilinjärven Pesis

Ti 6.8.

18:00

Puijon Pesis, Kuopio

Viinijärven Urheilijat

Ti 13.8.

17:30

Viinijärven Urheilijat

Joensuun Maila

 

La 17.8.              Lohkon välierä 1                                                      

Su 18.8.             Lohkon välierä 2                                                      

Ke 21.8.             Lohkon välierä 3 (tarvittaessa)                                                      

                                                                                      

La 24.8.              Lohkon loppuottelu 1                                           

Su 25.8.             Lohkon loppuottelu 2                                           

Ke 28.8.             Lohkon loppuottelu 3 (tarvittaessa)                                            

                                                                                      

La 31.9.              Ykköspesiskarsinta 1                                             

Su 1.9.                Ykköspesiskarsinta 2                                             

Ke 4.9.                Ykköspesiskarsinta 3 (tarvittaessa)